Gergi Tavan Şartnamesi

Eğer kaliteli ve sorunsuz bir çözüm arıyorsanız!  PVC Gergi tavan sistemi tekliflerinizi ekteki şartanemeye göre alın sorun yaşamayın. Teknik özellikler, uygulama garantisi, çeşitli sertifikalar hayat kurtarır, cebinize kar bırakır ve sorunlarla uğraşmanızın önüne geçer.

1. Teklif edilen tüm ürünler Avrupa Birliği Ülkelerinde montaja hazır üretilmiş olmalıdır.
2. Yurtiçinde üretim yapılması durumunda; Sanayi Bakanlığı belgeleri, üretim sertifikası ve kapasite raporuna sahip firmaların ürünleri ile teklif edilebilecektir. Üretim yapan firmanın şartnamenin karşılandığına ilişkin onayı olacaktır. Merdiven altı tabir edilen yöntemler ile yapılan ürünler teklif edilmeyecektir.
3. Teklif veren firma yetkili distribütör ise distribütörlük belgesini, değil ise üretici veya ana distribütör firmadan ilgili projeye teklif verebileceğini, olası anlaşmazlıklarda üretici firma olarak ürünün arkasında durduklarını belirten onaylı yazı sunulması gerekmektedir.
4. Alev almazlık ve kendinden sönebilir Euroclass B, s2, d0 sertifikasına sahip olmalıdır. Teklif edilen ürünler yangın anında alev almamalı ve tutuşmaz özellikte olmalıdır. Verilecek numuneler ile bu test ayrıca canlı olarak yapılacaktır.
5.  %100 ekolojik ve geri dönüşümlü olacaktır. İlgili sertifikaları sunulmalıdır.
6. Üretimi yapılan her ürün üzerinde CE sertifikası ve sertifika seri numarası orijinal dikişli olacaktır.
7. Üretici firmanın onayı bulunan projeye özel min.10 Yıllık garanti içeren belgenin sunulacağının taahhüt edilmesi gereklidir.
8. X ısınlarından ve clorine, formalin, ether trichlorethlene gazlarından etkilenmemelidir
9. Harpoon birleşimleri yapıştırma tekniği ile değil özel kaynak üzeri kapama-birleşim yöntemi ile yapılacaktır.
10. Su sızdırmaz olmalı ve ilgili sertifikaları sunulmalıdır. Yalıtkanlık özelliği olmalı. İzolasyonu en üst seviyede sağlamalıdır. Neme dayanıklılığı sayesinde sızmayı ve yoğunlaşmayı önlemelidir.
11. Uygulama yapacak firmanın montaj elemanları SGK’lı olmalı ve SGK işe giriş bildirgeleri teklif ekinde sunulmalıdır.
12. Uygulama yapan firma tarafından; İlk yıl için sökme takma dahil, 6 ayda bir olmak üzere 2
kere ücretsiz bakım sözleşmesi yapılacaktır. Bakım üretici firmanın kendi ürünü olan temizleyici köpükleri ile yapılacak ve bakımı yapılan ürünlerin gerekmesi durumunda sökülmesi ve takılması dahil olacaktır. Tüm bakımlar sonrasında ilk günkü görüntüsüne yakın
hale getirilecek ve kimyasal içerikli lekeler hariç her türlü tozdan ve kirden arındırılacaktır.
13. Diğer yıllar için yıllık bakım sözleşmesi teklifi sunulmalıdır. Ayrıca kullanıcıdan kaynaklı sorunların giderilmesi temizlik, sökme takma vb işlemler için verilecek hizmete ilişkin servis hizmet bedelleri teklif ekinde açıkça belirtilmelidir.
14. Teklif edilen PVC Gergilerin en az 10 kere sökülüp takılması mümkün olacaktır ve teklif veren firmalar kendileri tarafından yapılan sökümlerde ortaya çıkacak yırtılmaların sorumluluğunu üsteleneceklerdir.
15. PVC Gergi ile profilleri firmanın orijinal ürünleri olmalıdır. Firma kataloglarına profil seçenekleri ve kodları açık şekilde belirtilmiş olmalıdır.
16. Teklif verecek firmalar eğer mümkün ise 2 alternatifli teklif vereceklerdir. Birinci alternatif standart profil ile ikinci alternatif ise ışık sızmasını engelleyen, montaj yapılacak yüzeydeki hataları kapatan alt fitili bulunan ve harpoon montajı yapılacak kısımda fuga görüntüsünü kapatan fitil veya kapak alternatifi ile teklif verilecektir.
İş bu şartname 16 maddeden oluşmaktadır. Teklif verecek firmalar şartnamenin her maddesine uymakla yükümlüdür. Uymadıkları veya farklı özelliklere sahip ürünler teklif edilmesi durumunda açıklayıcı bilgi vermelidirler.